Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taneční učitel roku - Taneční expo 2012

26. 8. 2012

     V měsíci březnu jsme se s žáky 5. a 7. ročníku přihlásili do soutěže „Taneční učitel roku – Taneční Expo 2012“. Tento třetí festival přehlídky choreografií pro mládež pořádá Taneční centrum Praha. Je určený pro choreografy tanečních souborů, škol a klubů věkové kategorie 6 - 15 let. Hlavním cílem soutěže je komplexní hodnocení osobnosti tanečního učitele a jeho profesionálního přístupu k uměleckým, pedagogickým a společenským úkolům této profese (příprava interpretů pro scénickou uměleckou práci; vytvoření uměleckého díla; inscenování uměleckého díla - režie, světla, zvuk, kostýmy, scénografie; prezentace vlastní osobnosti, svého souboru a své choreografické tvorby). Tato nabídka pro nás znamenala opravdovou výzvu!

     První kolo obnášelo vyplnit přihlášku, vypracovat odborný životopis choreografa, charakteristiku souboru a DVD s kompletní nahrávkou choreografie. První překážka byla na světě, poněvadž ne každá kamera dokáže správně zachytit divadelní osvětlení, šero, tmu. A ta naše kamera, patřila bohužel mezi ně. Pořídili jsme několik video záznamů a záznamů z fotoaparátu a pokusili se vybrat ten nejlepší. Choreografii svítila Anička Petrušková a DVD sestříhal Petr Setvín.
    Jednotlivé choreografie hodnotila pětičlenná porota složená ze zástupců významných institucí - Balet ND v Praze, HAMU, Taneční konzervatoř hl. m. Prahy, Divadelní ústav, Taneční centrum Praha – konzervatoř. Porotci individuálně hodnotili DVD a propagační materiály se zaměřením na uměleckou, metodickou a inscenační hodnotu choreografické práce a výchovně vzdělávací cíle.
     V pátek 4. května bylo konečně zveřejněno vyhodnocení. Z přihlášených 57 choreografií od 43 tvůrců, byla naše práce – choreografie s názvem „Přivolávání deště“ - nominována odbornou porotou mezi 12 nejkvalitnějších děl do finálového večera, který se uskutečnil v pátek 8. června 2012 od 18,00 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze. Neumíte si představit tu radost, když jsme společně četli tyto řádky. Pěkně jsme to oslavili dětským šampusem a bojovým pokřikem!
 
    Finálový večer byl opravdu noblesní! Skvělá příprava zázemí; inspicientka, která nám dávala včas vědět, co nás čeká v příštích minutách; perfektní novodobé osvětlení, vstřícnost všech žáků TCP, kteří nám se vším pomáhali, prostě jsme si připadali jako "ve velkém království opravdového umění". Bohužel se naše choreografie nedostala na bednu vítězů, ale to vůbec nevadí.
 

p6088208.jpg

 
 
 
 
 

 "Celý finálový večer byl pro nás velkou odměnou, velkým vítězstvím; DĚKUJEME!!!"